Kuidas valida kasvuhoone kile
Millest kile on tehtud?
Kasvuhoone kile turg on üsna suur, nii et valimisel on üsna lihtne segadusse sattuda. Kõigepealt tuleb tähelepanu pöörata materjalile, millest kile on tehtud. Kile tootmiseks on mitu tüüpi materjali: polüetüleen, metallotseenpolüetüleen, eva-kopolümeer jne.
Madala tihedusega polüetüleen (LDPE)See polüetüleen on kõige levinum kilede tootmiseks. Sellisest polüetüleenist valmistatud kiled on madala tugevusega, tavaliselt mõeldud kasutamiseks 1 aastaks. LDPE-kiled on kõige odavam materjal kasvuhoonete katmiseks.
Lineaarne polüetüleen (LLDPE)
Lineaarne polüetüleen on vastupidavam kui tavaline polüetüleen. Sellise polüetüleenkile hind on suurem.
Metallotseen lineaarne polüetüleen (mLLDPE)
Metallotseenpolüetüleenkilel on suurepärane mehaaniline tugevus ja hõrenemisvõimalus. See aine on üsna kallis, seetõttu kasutatakse seda professionaalsetes kasvuhoonekiledes.
EVA kopolümeer
Etüleenvinüülatsetaadi kopolümeer. Tavaliste polüetüleenkilega võrreldes on EVA külmakindla ja tugevam. Selliste kilede hind on suurem, kuid ka kasutusiga on 7 aastat.
Lisandid kasvuhoonekiletes
Lisaks tootmismaterjalile on olulised ka erinevad kiletootjate kasutusele võetud lisandid.
UV-stabilisaatorid
See lisand on ultraviolettkiirguse stabiliseerimiseks hädavajalik. Kui see lisaaine on kile koostises, on toode ultraviolettkiirguse suhtes vastupidavam ega hägustu kiiresti.
Soojust säilitav lisaaine
Lisaaine mõjutab temperatuuri kasvuhoone sees. Selle olemasoluga on kasvuhoone mikrokliima stabiilsem. Kliima temperatuuri langusel on kasvuhoone stabiilselt 2–4 kraadi soojem.
EVA
Mõnikord kasutavad tootjad lisandina EVA kopolümeeri. Sel juhul on kulud madalamad kui kile jaoks, mis on valmistatud täielikult EVA-st.
AF lisaaine
Vesi hoiab kile peal, nii et kondensatsiooni ei teki kasvuhoone sees. Selle ainge kile on hüdrofiilne.
Termostabilisaator
See lisaaine aitab kile ülekuumenemise eest.
Kile omadused
– Kasutusaeg: 1 hooajast kuni 7 aastani;
– tugevus;
– soojust säilitav efekt;
– kummi omadusega;
– tuule- ja rahekindlus;
– külmakindlus;
– vastupidavus pragunemisele ja torkimisele;
– hüdrofiilsus;
– valguse läbilaskvus;
– paksus.
Hüdrofiilsus
Oluline omadus on hüdrofiilsus. Kui tootmise käigus lisati spetsiaalseid lisaaineid, kondenseerub veeaur kilele ja muutub ühtlaseks veekihiks. Vesi voolad alla mulla sisse. Samal ajal säilitab film läbipaistvuse ja võime edastada päikesevalgust.
Kasvuhoone kile värvi ja valguse läbilaskvus
Erinevate värvitega materjali saamiseks lisatakse tavaliselt toiduvärve, mis kipuvad päikesekiirte all tuhmuma, nii et sellel pole mõtet. Kui värv on püsiv, siis kasvuhoonesse jõuab vähem valgust, mis toob kaasa saagi vähenemise ja vajaduse kasutada lisavalgustust.
Kasvuhoonete kile paksus
Paksus jääb vahemikku 100 kuni 200 mikronit. Paksuse valik sõltub erinevatest teguritest: asukohapiirkonnast, kasvuhoone suurusest ja teistest. Klientide tagasiside põhjal oleme koostanud üldised soovitused kile paksuse valimiseks.
100 miktonit
Meie valikus kõige õhem kasvuhoonekile. See sobib ainult kasvuhoone sisemise kihi korrastamiseks.
120 miktonit
See kile sobib väikestele kasvuhoonetele ja kasvuhoonetele kuni 1,5 meetri kõrgustel kaaretel.
150 miktonit
Kile sobib kuni 2,5 meetri kõrguste aia kasvuhoonete jaoks ilma suure koormuseta, nagu tuul, tuuleolud jne. Meie kliendid kasutavad seda kilet sageli maasikate kasvatamiseks kasvuhoonetes.
180 ja 200 miktonit
Meie valikus kõige paksem kile. Tavaliselt valivad sellise kile suured agrotööstuskompleksid, milles kasvuhoonete kõrgus on üle 3 meetri või kile kinnitamise samm on üle 1 meetrit.
Kuidas valida kasvuhoone kile?
Tuleb tähelepanu pöörata järgmisele:
1) materjal, millest kile on tehtud;
2) Lisandid;
3) kile omadused;
4) kile paksus.